Email marketing

Email jest kamieniem węgielnym w komunikacji internetowej

W 1971 Ray Tomlinson wysłał swoją pierwszą wiadomość tekstową i od tego czasu wiadomości email towarzyszą każdemu z nas codziennie. Większość ludzi nie wyobraża już sobie codziennego życia bez elektronicznej skrzynki pocztowej. Jest to bardzo dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy chcieliby wykorzystać ten rodzaj reklamy. 

E-mail marketing gwarantuje skuteczną relacje w kontakcie Twojej firmy a docelowej grupy odbiorców. Jest on wyjątkowo skutecznym sposobem na zdobycie uwagi potencjalnych klientów.

Specjaliści w dziedzinie marketingu zgodnie twierdzą email marketing jest obecnie jednym z kluczowych czynników, które pozwolą Tobie pozyskać większą liczbę klientów przy krótszym czasie wykonywanej pracy. Kampanie, które mamy przyjemność przygotowywać dla naszych klientów dopasowane są do wybranej grupy odbiorców. W efekcie otrzymujemy zwiększenie świadomości marki i przełożenie się działań na zwiększenie sprzedaży.

Regularne działania w zakresie prowadzenia bazy odbiorców wiadomości, to nie tylko sposób na zwiększenie dochodów, ale otrzymujemy również w ten sposób zwiększającą rozpoznawalność naszej firmy. Zdecydowana większość biznesów prowadzi lub prowadziła tego rodzaju reklamę z różnym skutkiem. W email marketingu tak samo jak przy innych gałęziach reklamy najważniejsze jest wyczucie reakcji odbiorcy. Słaby materiał, wysyłany zbyt często szybko przyniesie odwrotny od oczekiwanego skutek. Odbiorca szybko zapragnie usunięcia z bazy mailingowej i nasza reklama zostanie potraktowana na równi z niechcianym spam- em.

Planowanie

Zespół Best ID opracuje optymalną strategię, aby przyciągnąć odbiorców na których będzie zależeć klientowi. Zmniejszymy do niezbędnego minimum ryzyko otrzymywania email marketingu przez osoby całkowicie niezainteresowane reklamowaną branżą.

Testowanie

Najważniejszą zasadą skutecznych działań marketingowych jest test wszystkich możliwych scenariuszy wysyłki. Nie zawsze to co nam lub klientowi będzie się wydawać dobrym rozwiązaniem będzie trafiało w gusta określonej grupy odbiorców.

Wizualizacja

Kluczowe w każdej kampanii marketingowej jest jej wizualizacja. Best ID posiada wiele sprawdzonych szablonów, które skutecznie zwiększą wskaźnik CTR (Click Through Rate) dzięki czemu zwiększy siłę i liczbę odwiedzin strony docelowej.