Pozycjonowanie stron SEO

Prowadzisz biznes, posiadasz stronę internetową. Chcesz, aby Twoja witryna była wysoko w wynikach wyszukiwania, żeby Twoja marka docierała do jak największej liczby osób a w efekcie zwiększyła sprzedaż? Nic prostszego. Zapytaj o bezpłatną ofertę SEO.  

Czym jest pozycjonowanie stron www ( SEO )

Pozycjonowanie stron www ( SEO ) to zbiór procesów, których celem jest uzyskanie jak najwyższych naturalnych pozycji naszej strony w wynikach wyszukiwania np. Google na wybrane słowa kluczowe. Pozycjonowanie nazywane jest również SEO (ang. Search Engine Optimization) czyli optymalizacją witryny.

Optymalizacja SEO – pozycjonowanie stron w wynikach wyszukiwania Google przyczynia się w zwiększeniu rozpoznawalności naszej marki. Większa rozpoznawalność to większa ilość potencjalnych klientów, dlatego też jest to obecnie jeden z najważniejszych elementów działań marketingu internetowego. 

Wysoko pozycjonowane strony generują większą popularność, rozpoznawalność marki a w efekcie generują stały wzrost sprzedaży.

Skuteczne pozycjonowanie stron powoduje zwiększony ruch tj. większą liczbę odwiedziny witryny i tym samym wzrost zainteresowania naszymi produktami lub usługami. W dalszej części postaram się Państwu przybliżyć cały proces poprawy pozycji.

Kożyści z wyboru Best ID do usługi pozycjonowania stron

Z Best ID otrzymasz pełen audyt SEO wraz z ciągłą optymalizacją strony internetowej. Witryna zostanie przez nas dostosowana do obecnie obowiązujących algorytmów Google. Otrzymasz analizę działań firm konkurujących z Twoją marką, poznasz ich główne słowa kluczowe. Z nami otrzymasz skuteczne pozycjonowanie na dziesiątki wspólnie wybranych słów kluczowych oraz stałe raporty z postępu prowadzonych prac.     

Efekty pozycjonowania strony

Pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce Google to proces czasochłonny. W przeciwieństwie do kampanii Google Ads efekt nie jest zauważalny natychmiastowo i wymaga prowadzenia wieloetapowych prac zarówno na samej stronie jak i poza nią. Do każdego projektu należy podejść indywidualne. Niekiedy pierwsze efekty są zauważalne już po kilku tygodniach a innym razem musimy zaczekać około 3 miesięcy od rozpoczęcia działań. Nasze sprawdzone metody, prowadzone cyklicznie prace SEO pozwolą na zwiększenie rozpoznawalności Twojej marki wraz z rozwijającą się współpracą.  

Google a ustalenie pozycji strony internetowej

Wpisując słowo kluczowe w wyszukiwarkę internetową Google, widzimy równice pomiędzy wynikami wyszukiwania dla różnych komputerów. Dlaczego?

Wyniki wyszukiwania, ich jakość i typ są bardzo często zmieniane przez Google. Powodowane jest to nieustannymi próbami jak najlepszego dopasowania do oczekiwać i gustów użytkowników. Głównymi czynnikami weryfikowanymi przez wyszukiwarką są:

Geolokalizacja – przebywając w Warszawie i wpisując hasło ogólne np. pozycjonowanie stron użytkownik otrzyma w pierwszej kolejności firmy zajmujące się usługą na terenie miasta Warszawa.

Data center – firma Google pobiera informacje na temat za indeksowanych stron w różnych centrach danych. Swoje serwery posiada w lokalizacjach na całym świecie. Przy wyszukiwaniu słów kluczowych użytkownik otrzymuje dane z najbliższego centrum Google.

Pliki cookies – wykorzystując pliki cookies Google zbiera informacje o naszej historii wyszukiwań a w późniejszym etapie “podpowiada” najbardziej trafne wyniki wyszukiwania.

Korzystanie z różnych przeglądarek internetowych – pewne różnice mogą również występować przy wykorzystywaniu różnych przeglądarek internetowych. 

Rodzaj używanego urządzenia – urządzenia mobile posiadają inne właściwości techniczne przez co przeglądanie na nich stron www nieresposnywnych może być utrudnione. Google traktuje to jako dużą wadę strony i zmniejsza jej ranking widoczności wyszukiwania. 

Wyszukiwarka Google cały czas staje się bardziej inteligentna. Jest najczęściej używanym i najlepiej dopracowanym narzędziem używanym w codziennie przy wyszukiwaniu stron internetowych. Zdecydowanie ułatwia proces przeszukiwania stron internetowych, dobierając wyniki do naszych osobistych preferencji. Jednak w przypadku weryfikacji pozycji naszej domeny należy pamiętać o wspomnianych różnicach. 

Skuteczne pozycjonowanie strony w Google to przyszłość marketingowa wszystkich firm. Nieobecność w TOP rankingach na nazwy kluczowe w swoje branży oznaczać będzie nie podążanie za trendami, zmniejszenie ilości potencjalnych klientów a w konsekwencji spadek przychodów. Procesy SEO, pozycjonowania  oraz budowania silnej marki są to działania długofalowe. Im szybciej rozpoczniesz optymalizować, wzbogacać i pozycjonować swoją stronę , tym większą masz szansę konkurować z innymi firmami, które już wsześniej dostrzegły potencjał w marketingu internetowym.  

Zalety pozycjonowania strony internetowej przez Best ID

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych dla wielu firm powinno być jednym z najważniejszych działań reklamowych. Internet to zbiór, z którego korzystamy niemalże wszyscy a według ostatnich danych 93% internautów z Polski to użytkownicy Google. Dzięki naszemu SEO Twoja strona internetowa pojawi się zawsze we właściwym miejscu.